XXV Festa Major Alternativa 2019

Programa de la XXV Festa Major Alternativa de Sants 2019

Espais de la FMAS:
Roser Benavent: Calaix de la Vergonya / Pl Sants
Salvador Seguí: c/ Burgos
Balbina Pi: c/ Violant d’Hongria / Alcolea
Francesc Layret: c/ Muntades
Teresa Claramunt: c/ Caceres

DIVENDRES 23
20:30 Manifestació FEMINISTA (NO MIXTA)
Per unes festes lliures d’agressions (Plaça de Sants)

DISSABTE 24
18:00 PREGÓ ALTERNATIU (Cotxeres de Sants)
18:30 Activitats infantils BALBINA PI
20:00 Bloc Party BALBINA PI
21:00 Concerts T. CLARAMUNT
(Escenari No Mixt)
Saheli · Bollywood
Quimera
Hortelanas Que Pintxan
DJ Marikarmen Free
21:00 Concerts S. SEGUÍ
Mateolika
Punksets
Birras terror
PD Qualsevol
22:00 Concerts F. LAYRET
Inèrcia
Insershow
PD Patilles
22:00 Concerts R. BENAVENT
Tarantination (versions Tarantino)
Dj Hanakito (Tropical Disco)
Dj Reimy (Ecléctic Dance Mandanga)

DIUMENGE 25
12:00 Vermut Musical R. BENAVENT
amb Dj Kötxambrosa + espai infantil
12:00 Vermut + xerrada S. SEGUÍ
“Cent anys anys després, la vaga de La Canadenca ens assenyala el camí”
17:00 Jocs Infantils: T. CLARAMUNT
Juguem amb aigua, Jocs de tota la vida
20:00 Concentració R. BENAVENT
contra violència masclista
22:00 Concerts R. BENAVENT
Las niñas del corro (Rap)
Santa Salut + Elane (Rap)
Jazzwoman (Rap)
Dj Inés + Red Wine Inity
(dancehall + elektronic)

DILLUNS 26
14:00 Dinar popular S. SEGUÍ
18:00 Torneig de futbolí F. LAYRET
17:00 Torneig de MUS R. BENAVENT
18:00 Festa Popular R. BENAVENT
brasilenya
20:00 CONCERTS S. SEGUÍ
Martín Batalla (Cumbia-Rap)
La Porteña y los Piratas
Dj Lotine “Afro&Tropical Rhythms”
Ussuru Sound “World Wide Music”
21:30 ACTUACIÓ Musical F. LAYRET
Mestre Guim
22:00 CINEMA a la fresca R. BENAVENT

DIMARTS 27
12:00 Jocs d’ aigua F. LAYRET
14:00 Dinar popular F. LAYRET
16:00 Quinto musical F. LAYRET
17:30 Taller de Petanca F. LAYRET
18:30 Cercacarrers amb Banda Padilla (inici a F. LAYRET)
22:00 NIT DE PD’S F. LAYRET
PD Dolsa Adela
PD Maduras
PD Periferikas

DIMECRES 28
11:00 VERMUT REGGAE BALBINA PI
amb Jotake.
17:30 Obra teatral BALBINA PI
a càrrec de Martí Olalla (taquilla inversa)
18:00 TAST DE VINS F. LAYRET
19:00 XERRADA S. SEGUÍ
“Sindicalisme en l’actualitat” amb (Riders, Riggers, COS, CNT i CGT)
19:00 Quintobingo BALBINA PI
19:00 Concurs de Truites T. CLARAMUNT
Repte al KOP de MÀ: Cuina a l’horta! + DJ La Sareb
19:30 Tarda de GLOSA F. LAYRET
amb Cor de Carxofa
20:00 Concert R. BENAVENT
Oscar & Friends
Vacio Negro
Violet Mistake
At-Asko
Paradoxus Luporum
21:30 ACTUACIÓ MUSICAL F. LAYRET
El Sobrino del Diablo
22:00 MÚSICA BALCÁNICA T. CLARAMUNT
Rembiki
22:00 Sopar popular BALBINA PI
22:00 CONCERTS BALBINA PI
Carikki 6090
EstuPD’s
Jotake DJ’s

DIJOUS 29
13:00 Vermut Musical T. CLARAMUNT
Kike Tormenta
15:00 Dinar Veïnal T. CLARAMUNT
El Virus de Barna
17:00 Danses Africanes T. CLARAMUNT
18:00 Jocs populars F. LAYRET
per a petits i grans
18:00 Taller tablao FLAMENC R. BENAVENT
18:00 Espectacle d’acrobàcies R. BENAVENT
19:00 Bingo Musical T. CLARAMUNT
19:00 XERRADA S. SEGUÍ
“La Revolució Kurda”
20:00 KOP DE FOC (inici a BALBINA PI)
(Colles de Diables i Bastoneres)
21:00 Fandango Jarocho R.BENAVENT
(Folk mexicà)
22:30 CONCERTS T. CLARAMUNT
Renato al aparato
Lucha en Bermudas
Miss Loopita
23:00 PD Lobato RdeG crew S. SEGUÍ

DIVENDRES 30
(al parc de l’Espanya Industrial)
18:00 ruta històrica Vaga de la Canadenca i Pistolerisme
(inici Pl Joan Peiró)
21:00 CONCERTS
La Clika Pica
El Nota
Machete en Boca
The kinky Coo Coo’s

DISSABTE 31
(al parc de l’Espanya Industrial)
12:00 Dinar popular
17:00 Cursa de barques
18:30 Circ + Escalabirres
21:00 CONCERTS
Rage to Antonio Machine
Hexen
Pop (ex Cranc)
The Cabrians

DIUMENGE 1
(Jocs Florals, 42)
17:00 Cursa de carretons
+ PDs del Warrio